åsa vesterlundÅsa Vesterlund från "Svenska Hollywoodfruar": "Vägrar bli ihop med en sosse""Han får gärna vara läkare, advokat eller brandman."
nöjeAgnes-Nicole Winter om sin romans med en 26-åring: "Det var mysigt""Jag specialiserar mig på bad boys och miljardärer."
nöje"Let's Dance"-Jonas romantiska förlovning i Rom: "Awwww what a fab day""Jag är super, superglad och så exalterad."
bonde söker fru"Bonde söker fru"-Peter planerar bröllop: "Vi tänker gifta oss i sommar""Vi har sagt att vi ska leva i 150 år för att vi ska hinna göra allt vi vill göra."
nöjeJosephine Bornebusch tillbaka på jobbet åtta veckor efter förlossningen: "Jag fick amma på lunchen""Mitt jobb är ju ganska konstigt."
svenska hollywoodfruarCaroline Grane från "Svenska Hollywoodfruar": "Spelar roll om jag köper en väska för 42 000 kronor"Ja, hon är en shopaholic.
nöjeJesper Parneviks skräckbesked: "Jag bär på Alzheimersgenen""Jag tycker det är bra att veta om det."
jenny strömstedtJenny Strömstedt om när hon såg maken Niklas på scen: "Jag undrade vad det var för tönt"Men det blev en kärlekssaga till slut.
glenn hysénDärför är Glenn Hysén singel igen: "Therese var otrogen mot honom""Vi har inte riktigt samma värderingar."
nöjeHollywoodfrun Caroline Grane: "Jag är emot Botox och skönhetsingrepp""Det pratas inte så mycket om alla plastikoperationer som går fel."
nöjePaows medverkan i "Ex on the beach" stoppades: "Det är sandlådenivå""Jag hade velat vara med, det hade varit skitkul."
nöjeAgnes-Nicole Winter om de misslyckade ingreppen: "Jag kunde ha dött"Hollywoodfrun vill varna andra.
åsa vesterlundHollywoodfrun Åsa Vesterlunds tunga besked: "Cancern är tillbaka"Trodde hon hade besegrat sjukdomen.
nöjeAgneta Sjödin i svår cykelolycka – bröt höften och tvingas till operation"Det blir två skruvar, operation imorgon bitti."